Dýchání

Dýchat znamená žít!

Správné dýchání má vliv na všechny naše životní funkce a to tělesné i duševní. Je to základní biologický proces. Proto je velmi důležité se na dýchání zaměřit a to zejména, máme-li již nějaký problém (např. bolesti páteře, kloubů, hlavy, únavu, přetížení, stres, nespavost, nedostatek energie...)

Dýchání bývá často jen povrchní a mělké, fixované zejména v horní části hrudníku, který zůstává v nevýhodném nádechovém postavení. O to méně se aktivují břišní svaly a bránice. Často za to mohou špatné pohybové návyky, které si neseme již od dětství. Začíná to dlouhým sezením ve škole s ohnutými zády a sevřeným hrudníkem, což je stejné i později v zaměstnání (zejména ta sedavá před počítačem). K tomu se přidává nedostatek pohybu, psychické vypětí, prodělané úrazy, stres, či naopak velká tělesná námaha prováděná v nevýhodných polohách pro pohybový aparát.

Proto se ve svých terapiích zaměřuji na dýchání a jeho provedení. Zbavit se například chronických bolestí páteře bez zvládnutí správného dýchání jde velmi těžko.

ordinace
čekárna
zvenku
Zdravé boty od fyzioterapeutů | Ahinsa shoes
Monika Weberová: Rubeška 393/7, Praha 9 - Vysočany | 608 024 067 | monikaweberova@seznam.cz
Mapa webu